Vesi – meie imeline abiline

Täna me oleme veega varustatud 10 korda paremini kui kogu ülejäänud maakera rahvastik. Selle rikkusega on vaja oskuslikult ümber käia. Üks liiter puhast vett maksab praegu peaaegu samapalju kui liiter bensiini. Vahe on vaid selles, et bensiinita me võime kriitilises olukorras toime tulla, veeta võib aga inimene elada mitte kauem kui kolm päeva.

Teaduslikud uuringud kinnitavad, et veestressi tõttu kannatab maailmas enam kui 700 miljonit inimest! Meil aga on puhas vesi käepärast J Kas me oskame seda iseenda hüvanguks ära kasutada?

Vesi on meile igapäevaselt hädavajalik toitainete lahustajana. Inimene on olemuselt veeanum. Nii, nagu looduses eksisteerib vee ringkäik, niisamuti eksisteerib see ka meist igaühe sees. Meie sees liigub vesi samamoodi ühest kohast teise, seiskub, saastub, puhastub. Inimese tervise alus – see on värske kasuliku veevaru pidev täienemine. Kuidas seda teha?

Vastus on lihtne: hea enesetunde alalhoiuks peab täiskasvanud inimene iga päev ära jooma vähemalt 30 ml puhast vett 1 kg kehakaalu kohta. Minimaalselt 1,5 liitrit vett päevas 50 kg kaaluga inimese kohta – see on aksioom.

Näib, et terviseretsept on väga lihtne, kuid kas igaüks meist teeb selle järgi?

Kahjuks on tänapäeval nii, et kui inimesel on janu, siis ta joob enamasti midaiganes, ainult mitte vett – gaseeritud jooke, teed, kohvi, mahlu ja teisi vedelikke. Kuid kellelgi ei tule pähe pesta põrandat kompotiga, kasta lilli kaljaga, valada kaladele akvaariumisse magusat gaseeritud vett, sest see kõik ei too kaasa soovitud tulemust!

Nii ka organismis – veetarvidust ei kompenseerita ja kulutatakse palju energiat vedelike töötlemiseks ning neist vee eraldamiseks, mitte aga taastumisprotsessideks. Sellise käitumisviisi juures väheneb eluiga olulisel määral, samuti on väga suur risk rasvumisele.

Vesi, mida me joome peaks olema neutraalne, parem aga – nõrgalt leeliseline. See võimaldab paremini säilitada organismi vedelike, millest enamik on nõrgalt leeliselise reakstsiooniga, happe-leelise tasakaalu, mis toimib paljude haiguste profülaktikana.

Võtame näiteks mõned haigused, kuigi vee vähesusega organismis on risk väga paljude haiguste arengule:

Arteriaalne vererõhk – arteriaalse vererõhu taseme määrab õhuhapniku partsiaalrõhu ja meie organismi vedelike suhe. See suhe sõltub vee hulgast veres. Mida paksem veri, seda kõrgem arteriaalne vererõhk.

Hemoglobiini hulk  – hemoglobiini ülesanne on hapniku edasikandmine kopsudest organismi organitesse ja kudedesse. Kui veres on liiga vähe vett, siis suureneb erütrotsüütide hulk etteantud mahus. See toob kaasa mikrotsirkuatsiooni halvenemise ja hapnikunälja.

Veresuhkru kogus – Glükoositase veres määrab operatiivse energiavaru. Seda konstanti reguleerib organismi vedeliku tase. Suhkrutaseme tõusu korral tekib janu ja suureneb kuseeritus. Organismi veetustumisel häirub toksiliste ainete eraldumine, väheneb uriini kogus. See võib kaasa tuua sisesekretsiooninäärmete, sealhulgas kõhunäärme, mürgistumise.

Need on ainult mõned näited!

Organismi kaalu määrab rasvavarude hulk. Ehituslik rasvkude – see on kudedesse vee, energia ja toitainete depoo.

On aga olemas ka teine rasvaliik: varurasv ja liigset varurasva meile vaja pole, sest see on meie tervisele suur risk!!!  Dr Simeonsi dieediga saab vähendada just varurasva hulka!

Kuidas meie saame aidata ülekaalust vabanemisel?

Meie abi algab sellega, et me ise tahame Teid aidata! Me aitame inimesel õppida toituma vastavalt oma keha vajadusele ning inimene õpib ka vett jooma :)

Kõigepealt me anname TASUTA ülevaate tervisliku toitumisega võrdväärsel tasandil olevast dr Simeonsi dieedist.

Dr Simeonsi dieediga saab vähendada oma varurasva 40 päeva jooksul 8-15 kg ja inimese tervisenäitajad paranevad! Kui võrrelda vereproovi enne ja peale dieeti, siis peale dieeti on see alati palju parem.

Rasvad jagunevad inimeses kolmeks:

  1. Keha harilik energiavaru
  2. Ehituslik rasv
  3. Varurasv (vistseraalne rasv)

Dr Simeonsi dieediga jäävad kahandamata lihased, ehituslik rasv ning keha harilik energiavaru. Kaalunumbri alandamine käib peamiselt vaid varurasva arvelt!

Palun võtke meiega ühendust ja me räägime Teile, et mis mõttes on dr Simeonsi dieet võrreldav tervisliku toitumisega. Me räägime ka sellest, et kuidas dr Simeonsi dieet parandab tervist!

Tervist, ilu ja rõõmu soovides,

Aire Kängsep, 5134243
Dr simeonsi dieedi konsultant
aire.kangsep@simeonsidieet.ee
www.simeonsidieet.ee

 

Comments are closed.