Sa teed oma tervisele liiga…

Sa teed oma tervisele liiga…

Seda kartsin ma ise ka, aga võta näpust, ilmaasjata!

Vanust on mul 27 aastat ja olen alati olnud veidi ülekaaluline, aga pole end selle pärast kordagi väga halvasti tundnud.

Alustades kaalusin 87 kg. Täna, kus stabiliseerimisest on möödas peaaegu kuu aega, kaalun ma 14 kg vähem.

Mul vedas, kuna olin kõrvalt näinud, et mingeid haigusnähte ja kehva enesetunnet selle dieediga ei kaasne, otsustasin proovida.

Lisaks kartsin, et ei suuda seda lõpuni teha. Olen ju proovinud igasugu imetrenne ja -dieete, mis kõik sama moodi samm sammult ette kirjutatud, aga lõpetanud ja oma silmaga imet näinud ei ole ma kordagi.

Graanulid ostsin ära juba detsembri alguses, aga dieeti hakkasin pidama hoopis jaanuaris. Tundus kuidagi ilmvõimatu loobuda hapukapsas ja seapraest ja vahuveinist ja verivorstidest jne jne.

Ja kusjuures, seekord võtsin kuulda kord kuuldut – ühtegi dieeti ei ole hea alustada esmaspäevast, mitte midagi pole hea alustada esmaspäeval. Alustasin teisipäeval. :)

Esimsed 2 päeva, kui kaalus tuli juurde võtta olid tõeline õudus. Söö ja söö, magusat, soolast, kõike nõrkemiseni.  Ausõna, ma sain aru, et olen enda kehale ikka kohutavalt liiga teinud. Kuhu see kõik mahub, kes selle kõik ära kulutab?

Aga kui päris tegudeks läks.. Alguses ikka kartsin küll. Paju siis ikka tohib süüa ja palju mingi asi kaalub? See kõik tuleb väga kiiresti. Nädala ajaga hakkab meeldima must kohv, tead täpselt milline näeb välja 100 g kana ja mida kõike maitsvat saab juurviljadest kokku keerata.

Sõbrad ja perekond harjusid kiirelt minu uue eluviisiga. Olin neile isegi innustuseks kergema ja tervislikuma toitumise suunas. Nad teadsid, et mul on alati oma söök kaasas. Need 40 päeva olid dieedi kõige lihtsam osa. Ei tasuks karta ka väikest kaalutõusu – naistel on see teatud hetkedel ju täiesti normaalne. Keha saab värskeks! Puhastuskuur ehk dieediperiood võib lõppeda ohatisega, nagu mul.

Minu jaoks läks keeruliseks siis, kui hakkas stabiliseerimine. Süüa võis ju peaaegu kõike ja raske ei olnudki see, mida süüa võib, aga pigem see, et tuleb süüa. Veidi vähem kui nädal peale stabiliseerimise algust jäin grippi. Haiguse ajal kaal ei väljunud lubatud piiridest, aga kui sain terveks, hakkas kaal kukkuma. Kokku peaaegu kaks kilo.

Sõin palju jaksasin ja kuhjaga magusat. Keha aga ei tahtnud seda. Tulemuseks kõhuvalu ja kaal langes ikka. Kui ma siis koos konsultandi (muide, nendeta ei kujutaks seda dieeditamist ette) olin kõike proovinud, saime me aru, et sundida ei ole mõtet.

Ja ega tegelikult ei saagi kedagi ka seda dieeti pidama sundida. See tuleb ise. Ja kõige parem osa selle juures on, et see õpetab sind jooma rohkem vett, tervislikumalt toituma ja mis kõige tähtsam – sa hakkad tähele panema, mida sa ja kui palju sa sööd.

Getter Martins

Avalikustada võib jutu ja pildi pealkirjaga “enne ja pärast”. Võin pildid ka eraldi saata.

 

Comments are closed.