Dr. Simeonsi dieedi pidamine on lihtne!

Tere kallid inimesed! Töös meie klientidega me enne dieeti kuuleme liiga tihti inimeste hirmu: “Ma kardan, et mina ei saa hakkama!”.

Miks inimene nii tunneb? Kõige rohkem sellepärast, et ees ootab uus ja esialgu tundmatu valdkond – dieet, mille väljatöötamiseks dr Simeonsil kulus umbes 16 aastat.

Dr Albert Simeons leidis viisi, kuidas inimene võiks langetada kaalu nii, et ta:

  • ei tunneks dieed ajal nälga,
  • ei kogeks nõrkustunnet,
  • langetaks keskmiselt päevas 300 – 700 g,
  • säilitaks peale dieedi lõppemist oma kaalu järgnevatesks aastateks.

Mida on vaja selleks ise teha, et dieet õnnestuks?

  1. On vaja kohe dieedi esimesest päevast kinni pidada reeglitest, milled dr Simeons 16 aasta jooksul välja töötas.
  2. On vaja meie kodulehel www.simeonsidieet.ee läbi lugeda juhised.
  3. On vaja teha koostööd oma dieedikonsultandiga.
  4. On vaja mitte karta dieeti, mis on oma olemuselt väga lihtne.
  5. On vaja uskda endasse, sest kõik, kes on dr Simeonsi dieeti tegema hakanud, on dieedi läbiviimisega hakkama saaund.

Miks siiski on alguses inimesel hirm, et ta ehk ei oska seda dieeti pidada?

Vikipeedia ütleb, et “Hirm on tundmus, mis tekib olendi turvalisust ähvardava olukorra puhul, kui ei teata, kuidas ohust pääseda või paistab, et enda turvalisust ei saagi tagada.”.

Seega hirm on tunne. Tavaliselt sellel tundel pole faktilist alust, sest on veel teine ütlemine “Hirmul on suured silmad”. Hirm tekib alati millegi uue ees, sest see uus on veel alguses tundmatu valdkond. Samamoodi on dr Simeonsi dieet algul tundmatu valdkond ja see, et tekib hirm, on väga inimlik.

Milleks meile hirm?

Mitmed vaimsed õpetused ütlevad, et inimestel on kaks ürgalgset tunnet – hirm ja armastus. Armastus on tunneteskaala positiivne pool, kõige üldisemas mõttes on see õnn ja rahulolu, rõõm olemisest, elamise vabadus. Hirmu tuletised on viha, süütunne, depressioon, ebamugavus, ärevus jmt.

Meie kehadki reageerivad alati neile kahele tundele vastavalt. Hirmu puhul tõuseb stressihormoonide adrenaliini ja kortisooli tase, heaolu-rahulolu-rõõmu puhul kasvab oksütotsiini osakaal. Kui vastsündinu meeleheitlikult karjub, siis on selle taga hirm oma elu pärast. Kui söök on käes, langeb ta õndsasse rahuloluseisundisse. Täiskasvanuna ei sõltu meie ellujäämine otseselt teistest inimestest, kuid need kaks vastandlikku tunnet jäävad meid ikka juhtima.

Kuidas hirm on hea?

Me oleme harjunud tundeid lahterdama, jagama neid headeks ja halbadeks, kuigi iga tunne on millekski hea. Hirm on signaal ohust, mis on lähedal, tänu hirmule on meil ohtlikus olukorras võimalik ellu jääda, sest kogu organism võtab end kokku, et end päästa – joosta, hüpata, võidelda ning pääseda vabadusse või turvalisse kohta. Sama mehhanism töötab olukordades, mis elu ei ohusta, kuid tunduvad psühholoogilises mõttes ohtlikud. Ka siis reageerib keha nagu oma elu päästes – süda taob, kõht on pinges, peopesad niisked. Hirm on hea siis, kui see paneb Sind tegutsema. Hävib aga see, kes hirmu tundes tardub paigale ja mitte midagi ei tee.

Tähtis on – tee midagi!

Psühholoogiliselt ohtlikes olukordades muutub hirm ohuks, et Sa jääd paigale, ei katseta, ei liigu edasi, ei arene. Kui Sa kardad tegutseda, teha vigu, teha valesti, siis jääb areng seisma ja Sa oled suletud maailmas, väga kaugel vabadusest olla Sina ise.

Hirm lahutab, armastus ühendab iseendaga.

Oluline on teadmine, et armastust ja hirmu ei saa tunda ühel ajal. Hirm ja arm on ühe skaala kaks otsa, alati omavahel seotud. Kui liigud õnne, rahulolu ja vabaduse seisundisse, pole hirmul enam kohta. Suurima vabanemise hirmust annab armastus iseenda vastu. Mida enam seda on, seda enam püsid tundeskaala positiivsel poolel. Siis oled Sa ise – vaba ja julge.

Halvav hirm on märk, et Sa ei tee elus neid asju, mida tegelikult tahaksid. Kui tahad elada muutusteta ja riskivaba elu, siis pead hirmu sõna kuulama ja mitte tegutsema. Aga mis elu see oleks! Hirm on arengutreener – kui tunned suurt hirmu, siis tea, et oled tegelikult iseendale ja armastusele väga lähedal, vaid ühe sammu kaugusel. Parim retsept hirmu vastu on: “Ma tunnen hirmu, aga ma teen seda siiski!”. See puudutab kõiki neid häid asju, mis tulevad kasuks Sinu tervisele ja arengule.

Üks mu klient ütles tabavalt: “Armastus on võimsam kui hirm. Kui hirm tuleb, siis tuletan endale meelde, et kõigesse, mina ise kaasa arvatud, saab armastusega suhtuda, siis saab kohe edasi.”

Meil on diedipaketis lisaks väga selgele ja konkreetsele kodulehele ka konsultant, kes aitab igasugusetest hirmudest teadmise ja arusaamisega üle saada. Konsultant on dieedil olijale igapäevaselt kättesaadav ning aitab dieedil olijat:

1. Et dieedil olija õpiks ennast rohkem armastama.
2. Et dieedi põhieesmärk – kaalulangetus – õnnestuks.

Rõõmsat kevadet ja palju armsaid naeratusi Sulle!

Aire Kängsep, 513 4243
Dr Simeonsi dieedi konsultant


Kas sa ka tahad teada:

Kuidas 40 Päevaga Kiiresti ja Tõhusalt
Kuni 15 kg Kaalust Alla Võtta
Ning Säilitada Saavutatud Kaal Kogu Eluks?

Kuidas 40 Päevaga Kiiresti ja Tõhusalt Kuni 15 kg Kaalust Alla Võtta

Comments are closed.