Dr Simeonsi dieedi olemus

Tere kallid lugejad! Püüan täna võtta kokku nii lühidalt kui võimalik dr Simeonsi dieedi olemuse.

Dr Simonsi dieet on väga lihtsalt läbitav. See koosneb neljast etapist ja kokkuvõttes on võimalik langetada kaalunumbrit ainult 40 päevaga 8-15 kg. See on hämmastavate tulemustega dieet, mis täielikult toetab inimese tervist! Kuidas? Tundub liiga lühike aeg, et rääkida tervislikkusest, sest kaalu kaotus on kiire?

Missugune toitumine on üldse inimesele tervislik? Tervislik on toitumine siis kui inimene saab enamiku vajalikest toitainetest päeva jooksul kätte nii, et rakud oleks toidetud, mitte saastatud, saaksid ka korralikult puhastuda ja saaksid efektiivselt uueneda.

Nüüd, me loeme, et dr Simeonsi dieedi ajal on toitumine ainult 500 kcal päevas!?! Mis mõttes me saame iga päev kõik vajalikud toitained??? Kuidas see on võimalik?

Ma kõigepealt räägin sellest loogikast, mille töötas välja dr Albert Simeons. Ta tegi eelmise sajandi keskel rohkem kui 16 aastat katseid, et leida dieet, mis oleks eelkõige tervislik, siis kiire ja mille tulemused saaks kinnistada nii, et inimesel kaalunumber peale dieeti ei kasvaks juhul kui inimene hakkab arvestama oma ainevahetusega.

Inimesel on 3 liiki rasvu:

  • Keha harilik energiavaru – seda kasutab keha iga päev.
  • Ehituslik rasv – seda kasutab keha iga päev.
  • Varurasv – seda keha tavaliselt ei kasuta, vaid kannab iga päev igaks juhuks kaasas kui “seifi, kus on kõik vajalikud toitained”. See “seif” aga koormab inimest ja tekitab kõrvalekaldeid taskaalus tervisest. Kõrvalekalded on näiteks kõrge vererõhk, kõrgem halva kolesterooli tase veres, kroonilised põletikukolded jne.

Dr Albert Simeons leidis, et kui inimese kehasse viia kasvõi bioenergeetiline info ehk raku võnkeinfo rasedushormoonist hcg, siis ajurakud ehk neuronid tunnevad selle võnkeinfo ära (ja hormooni ennast ei peagi organismi viima ning meie graanulid ei sisaldagi hormooni ennast!!!) ja needsamad neuronid annavad käsu ainevahetusele meie nö “varurasvaseifist” toitainete võtmiseks.

Need energoinformatiivsed graanulid, mida me praegu ka dieedi ajal kasutame, ei aita kiirendada ainevahetust ega kiiremini lagundada toitaineid! Need graanulid ainult aitavad vabastada varurasvast toitaineid ja sealt me tänu graanulitele saame iga päev 1500 – 4000 kcal väärtuses vitamiine, mineraale, valke ja süsivesikuid.

Me saame varurasvast igapäevaselt KÕIK toitained, mis on vajalikud just meie kehale. Seega ei toimu keha ülekoormamist ebavajalikuga, keha puhkab ja puhastub, saades samal ajal KÕIK vajalikud toitained iga päev just siis kui neid on kehale vaja. Iga päev sööme juurde veel 500 kcal dr Simeonsi poolt lubatud toitaineid, mis toetavad dieeti ja aitavad hoida ainevahetuse kiirema, et toimuks igapäevane kaalulangus. Kokku saame kaalust maha ainult 40 päevaga 8-15 kg!

Palun loe lähemalt meie kodulehelt: http://support.simeonsidieet.ee

Siin on tasuta lugemiseks ka dieedi juhendi 3 esimest peatükki.

Kui me vastavaid energoinformatiivseid graanuleid ei kasutaks, siis me ei saaks kõiki vajalikke toitaineid oma varurasvast ja siis oleks mure toitainete puuduse ja toidu ühekülgsuse osas põhjendatud. Kuid kuna dieedi ajal pole nälga päevas söödava 500 kcal-ga, siis järelikult saab keha oma varurasvast igapäevaselt kõik vajalikud toitained ja loogiliselt siis polegi nälga.

Kui nimetatud graanuleid ei võtaks iga päev, siis oleks täielikult ebatervislik süüa 500 kcal päevas, sest ainevahetus läheks väga aeglaseks ja oleks tõsine toitainete puudus, mis väljenduks korralikus näljatundes ning tervise halvenemises.

Ilma eelpool nimetatud graanuliteta ei saa keha varurasvast kõiki päevas vajaminevaid toitaineid 1500 – 4000 kcal väärtuses.

Seega, niikaua kui sööme graanuleid igal hommikul, saame põhilise osa vajalikest toitainetest omaenda varurasvast, mitte taldrikult. Nii kui teeme taldrikul oleva toidu rikkalikumaks, siis kohe keha ei hakka võtma toitaineid niivõrd varurasvast kuivõrd hakkab ta toitaineid võtma hoopis taldrikult ja seega me ei kaota niipalju kaalus kui võiksime kaotada.

Edasi: kui ei vähene varurasvast toitaineid meie ainevahetusse, siis ei kaota me ka kaalus. Miks? Sest see dieet on väja töötatud nii, et keha kahanemine toimub peamiselt varurasva (st, et ka tselluliidi) arvelt. Just varurasvast me saamegi iga päev dr Simonsi dieediga kõik igapäevaselt vajalikud vitamiinid, mineraalid, valgud ja süsivesikud! Selle dieediga ei vähene eriti ehitusliku rasva osa, keha harilik energiavaru, lihased ja veevaru.

Just kõik see eelnev teebki dr Simeonsi dieedi läbinisti tervislikuks!

Toitainete puuduses me ei kannata kindlasti kui meil pole nälga ja klassikaline nälg on nii, et kurgus on klombitunne ja suu eritab tugevalt sülge, mida peaks pidevalt neelatama.

Kuna meil pole mitte mingit toitainete puudust ajal kui me tarvitame igahommikuselt eelpool nimetatud graanuleid, siis palun peame kinni just sellest toiduainete tabelist, mille töötas välja dr Simeons ja mille meilt saate kui liitute dr Simeonsi dieediga. Kui soovite, siis oma konsultant aitab kokku panna järgmise päeva menüüd kui talle eelmisel päeval annate teada kas telefoni või emaili teel, mis toiduained on kodus ja mida ise planeerite süüa järgmisel päeval.

Dr Simeonsi dieedi ajal on vastavalt vajadusele Teiega iga päev Teie isiklik dieedikonsultant, kes aitab Teil läbida dieeti. Te ei jää dieedi ajal kogu infoga üksi ning Te ei kaota aega vigadega, mis võivad takistada varurasvast toitainete kättesaamist ning seega võivad takistadaka kaalunumbri langetust.

Me hoolime väga kõigist oma klientidest ja kui klient tahab teha koostööd meiega, siis me oleme väga hea meelega kliendi jaoks olemas iga päev!

Praegu on palju huvilisi, kes soovivad oma keha korda teha just detsembriks. Ja sel juhul ongi hea tselluliidist ja liigsest varurasvast vabanemisega alustada just nüüd: septembris, hiljemalt oktoobri keskpaigani. Dr Simeonsi dieet kestab 40 päeva ja edasi kehale uue kaalunumbri kinnistamine uue normina kestab täiendavad 21 päeva.

Siis on muidugi toiduainete valik, mis toetavad kaalunumbri hoidmist, palju laiem ja mitmekesisem! Aga sellest siis kui see aeg kätte jõuab :) Seega kui alustate dieediga septembris, saate 2 kuuga oma keha saledamaks, tervemaks ja kinnistate ka oma kehale uue kaalunumbri kui uue normi. Teie keha ei hakka enam tagasi püüdlema vana normi poole ja seega Teie kehakaal ei hakka tavatoitumisega taas tõusma!

Kui on huvi teada saada dieedi etappidest, siis palun kirjutage meile! Kogu dieedieelne konsultatsioon, et saaksite paremini aru dr Simeonsi dieedi olemusest, on Teile tasuta!

Rõõmsat sügise jätkumist Teile kõigile!

Aire Kängsep, Konsultant
Dr Simeonsi dieet
telefon: 513 4243

Comments are closed.