Aita oma mõtetega kaasa kaalulangetamisele

Kas on võimalik mängida ilusat meloodiat klaveril, mis on häälestamata? Igaüks meist teab, et see pole võimalik.

Samuti pole võimalik langetada oma kehakaalu kui me ei häälesta ennast sellele etapile omas elus. Kui meil on peas mõte, et „ma pean!“ või „arst käskis!“, siis ei tule tavaliselt dieedist midagi välja, sest me pole endaga kokku leppinud, et „jah, ma tahan võtta kaalus alla, et tunda ennast tervemana ja ilusamana!“. Endast lugupidav häälestus on dieedi õnnestumiseks väga oluline!

Sirli Kivisaar, toitumis- ja psühhoterapeut, kirjutab:

“Sõna „peab“ on vägivaldne sõna, sest see välistab valikuvõimaluse. Valikuvõimaluse puudumisele reageerib inimene tavaliselt vaid kahel moel – kas alistumisega (kuuletumisega) või mässamisega (vastuhakkamisega).

Esmapilgul ei pruugi need valikud väga halvad tunduda, sest kui alistumine ja kuuletumine toob kaasa kaalulanguse, siis eesmärgi seisukohast paistab ju kõik korras olevat, tuleb vaid ennast piisavalt sundida! Kuid sunnil on pikemas perspektiivis oma pahupool. Nimelt püsib sunni toime vaid hetkeni kui sundus kaob. Me hakkame sundijat vältima, näiteks ei lähe enam arsti juurde juhul kui sundja on arst. Sisimas me hakkame iseseisvuse nimel sunnile alati vastu!

Seni kuni me näeme kaalulangetamises kellegi pealesurutud vastumeelset kohustust või sunnib meid tagant sisemine „ma pean“, ei suuda me enamasti normaalkaalu säilitada, veel vähem seda hoida. Me katkestame dieedi, sest soovime pääseda piiravast sunnist, seda isegi juhul kui sundijaks oleme me ise.

Aga kui Sulle makstakse dieedi läbimise eest?

Kui keegi lubab Sulle teatava kaalulanguse eest näiteks välisreisi või sead ise endale sellise preemia, siis on niisuguse kaalulangetuse efektiivsus pikemas perspektiivis enam kui kahtlane. Kui preemia on piisavalt ahvatlev (või karistus piisavalt hirmutav), siis enamasti suudame selle saamise (või vältimise) tingimuseks seatud kaalulanguse saavutada, kuid mis jääb meid motiveerima pärast seda?

Mida siis teha?

Parim, mida saame teha, on leida endas üles oma sisemised motivaatorid. Küsi endalt ausalt, et miks Sa tahad kaalu langetada? Iga meie tegu on valik ning me vastutame selle tagajärgede eest. Sul pole kohustust kaalu langetada kui Sa seda ei soovi! Samas võimalik, et Sa leiad endas üles motivaatorid näiteks: „tahan parandada enda tervist“, „tahan ennetada mingeid haigusi“, „tahan kauem elada ja mängida koos oma lastelastega“, „ tahan tunda ennast paremini ja nautida elujõudu“, „tahan olla ilusam ja energilisem“ vmt.

Polegi nii oluline, mis täpselt on motivaatoriks, tähtis on, et see lähtuks Sinust endast. Et see oleks Sinu enda vaba tahe ja Sinu enda valik.”.

Teadmistes peitub jõud!

Kui oled leidnud endas oma sisemised motivaatorid ja tõepoolest ise tahad kaalu langetada, siis on järgmiseks Sinu ees erinev valik dieete või toitumise muudatusi. Uuri neid! Mida paremini Sa tead valikutest, seda paremini Sa saad leida just selle, mis sobib Sulle.

Viimase umbes 2,5 aasta jooksul on tuhanded inimesed meil Eestis valinud dr Simeonsi dieedi ja selle edukalt läbinud.

Kui Sa pole sellest veel midagi kuulnud, siis üks võimalus on külastada meie kodulehte www.simeonsidieet.ee ja teine võimalus on külastada Tartus Terviselaegast (Ülikooli raamatukogu vastas puumaja II korrusel) esmaspäeviti ja reedeti kell 12-17.00. Ma olen seal hea meelega kohtumas huvilistega!

Kuidas meie saame aidata ülekaalust vabanemisel?

Meie abi algab sellega, et me ise tahame Teid aidata!

Kõigepealt me anname TASUTA ülevaate tervisliku toitumisega võrdväärsel tasandil olevast dr Simeonsi dieedist.

Dr Simeonsi dieediga saab vähendada oma varurasva 40 päeva jooksul 8-15 kg ja inimese tervisenäitajad paranevad! Kui võrrelda vereproovi enne ja peale dieeti, siis peale dieeti on see alati palju parem.

Rasvad jagunevad inimeses kolmeks:

 1. Keha harilik energiavaru
 2. Ehituslik rasv
 3. Varurasv (vitseraalrasv)

Dr Simeonsi dieediga jäävad kahandamata lihased, ehituslik rasv ning keha harilik energiavaru. Kaalunumbri alandamine käib peamiselt vaid varurasva arvelt!

Meil on ka sellesama dieedi läbinud meedikuid, kes kinnitavad ühest suust, et tõepoolest kaalunumber langes varurasva arvelt. Neil meedikutel on sellised kaalud, mis eraldi mõõdavad ka varurasva kogust kehas.

Teisipäeval, 28.oktoobril 2014 kell 18.30 on
Tartus Terviselaekas aadressil Struwe 4
(Ülikooli raamatukogu vastas puumajas II korrusel)
loeng-vastlusring dr Simeonsi dieedist.

Oodatud on ka need inimesed, kes on dieedi läbinud ja on huvitatud täiendavast kaalulangetusest. Oodatud on kõik, kellel on mure kaalunumbri hoidmisega!

Osalemistasu pole, loengu järgselt liituda soovijatele on paketi hind 60€! Tavaliselt on paketi hind 75€, dr Simeonsi dieedi läbinud soovitaja olemasolul 67€.

Dieedipakett koosneb:

 1. Interaktiivsest juhendist ja päevikust
 2. Energoinformatiivsetest looduslikest graanulitest Biolit
 3. Isikliku konsultandi vajadusel igapäevane tugi

Loengul räägime:

 • Mis kasu on dr Simeonsi dieedist
 • Miks dr Simeonsi dieet pole kahjulik
 • Kuidas dr Simeonsi dieet parandab tervist
 • Dr Simeonsi dieedi olemus ja lihtne läbitavus
 • Vastavalt kliendi vajadusele on kättesaadav konsultandi igapäevane tugi

Rõõmsa kohtumiseni Terviselaekas 28. oktoobril kell 18.30.  Kui ei leia asukohta, helistage mulle julgesti!

Palun etteregistreerumist minu meiliaadressile!

Seniks aga tarkust toitumisega seotud valikute tegemisel, palju rahu ja sooja südamesse!

Aire Kängsep
Dr simeonsi dieedi konsultant
Telefon: 513 4243
aire.kangsep@simeonsidieet.ee
Facebook/SimeonsiDieet

 

 

Comments are closed.