TSINK – juuste väljalangemine kui märk tsingipuudusest

Tere, hea lugeja!

naine_juuste_väljalangemine

Kevade saabumisega esineb paljudel inimestel tavapärasest suuremas mahusjuuste väljalangemist.

Üllatavaks võib osutuda, et juuste väljalangemise üheks oluliseks põhjuseks on just tsingi puudus veres. Loe, miks on tsink oluline ning millised toiduained on tsingirikkad!

Miks on tsinki tarvis?

Tsink on inimorganismis raua järel hulgalt teine mikroelement.Tsink osaleb paljudes eluolulistes protsessides, sh enam kui saja ensüümi aktiveerimisel, rakkude kasvamises ning haavade paranemises, vereloomes, organismi kasvus ja arengus, immunsüsteemi töös, maitsmis- ning haistmismeele normaalse toimimise tagamisel ja teiste mikrotoitainete ainevahetuses.

Tsink toimib antioksüdandina, osaleb insuliini sünteesimisel, mõjutab kilpnäärme hormooni tööd. Tsingi puudusel halveneb kõigi eeltoodud ning ka paljude teiste oluliste funktsioonide töö. Kuna kehal puudub spetsiaalne tsingi säilitussüsteem, on stabiilse taseme hoidmiseks vajalik tagada piisav tsingi saamine igapäevase toiduga.

Kuidas ära tunda tsingipuudust?

Kergekujuline tsingipuudus põhjustab juuste väljalangemist, maitsetunnetuse halvenemist ning nõrgendab immuunsüsteemi. Lastel võib esineda kasvupeetust ning sugulise küpsemise häireid. Lisaks võib tsingipuudusega kaasneda kaalukaotus, haavade aeglane paranemine, isutus, vaimse erksuse vähenemine ja suurenenud vastuvõtlikkus infektsioonidele. Raskekujulist tsingipuudust esineb arenenud riikide elanikel harva.

Kui suur on tsingi soovituslik päevane tarbimiskogus?

Kehal on võime reguleerida toidus oleva tsingi omastamismäära sõltuvalt keha tsingivarudest: kui vajadus on suurem, omastamine paraneb ja vastupidi. Lisaks esineb pöördvõrdeline seos keha varude ning organismi jõudnud tsingi väljutamise vahel neerude, soolestiku ja naha kaudu: kui varud on madalad, siis kaod vähenevad ning vastupidi. Täiskasvanud naistel on päevas toidust vaja saada 1 mg ja meestel 1,4 mg omastunud tsinki.

Millised on head tsingiallikad?

head_tsingiallikadParimateks tsingiallikateks on erinevad taimeosad – terad, seemned, pähklid ja kaunviljad. Teraviljatoodetest on eelistatuimad nisu- ja kaerakliid, kaerahelbed, näkileivad ja kinoa.

Köögiviljadest tuleks tarbida nõgest, tomateid, peterselli, spinatit ja šampinjone. Tsingirohked kaunviljad on kõikvõimalikud oad (nt Adžuki, valged, mustad, punased, kollased oad), läätsed ja herned. Soovitatav on süüa ka erinevaid pähkleid ja seemneid, millest eelistatuimad on kõrvitsa-, seesami-, pniinia- ja päevalilleseemned ning India ja parapähklid.

NB! Soovitame ka omalt poolt Dr Simeonsi dieedi järgselt tarbida tsingirohkeid toiduaineid, sest kaalu langetamisega kaasneb organismil täiendav vajadus tsingi järele! Tsingi imendumisel mängib olulist rolli B6 vitamiin, seega soovitatav on lisaks kasutada ka B-kompleksvitamiini.


Lähenevad Dr Simeonsi dieedi sündmused:

3.mail toimub TASUTA loeng-vestlusring RAKVERES kell 18.00
aadressil Laada 3a, Biore Tervisestuudios

10. mail toimub TASUTA loeng-vestlusring TARTUS kell 18.30
aadressil Struve 4, II korrusel Terviselaekas

Loeng-vestlusringides räägime Dr Simeonsi dieedi olemusest ja kasulikkusest tervisele. Selgitame, mil moel puhastub dieedi käigus keha ning miks on vereproovi näitajad peale dieeti paremad kui enne. Räägime, mis on Biolit graanulid ning milline on konsultandi roll dieedi ajal. Leiame aega ka Sinu küsimustele vastamiseks!

Registreeruda saab helistades +372 513 4243
või saates meili aire.kangsep@simeonsidieet.ee
NB! Osalejatel ei teki kohustust dieedipaketiga liituda!

Loe lähemalt Dr Simeonsi dieedi kohta SIIT


Dr Simeonsi dieediga võid kindel olla, et säästad rahas võrreldes tavapärase toitumisega 40 päeva jooksul! Saad oma elule uue hingamise ning naudid oma saledamat keha täiel rinnal.

40-päevase dieediperioodi jooksul on Sul võimalik tervislikult kaalu langetada 8-15kg! Dr Simeonsi dieedi ajal saab keha KÕIK vajalikud vitamiinid, mineraalid, amino- ja rasvhapped ning mikroelemendid. Dieedi ajal pole näljatunnet.

Dr Simeonsi dieedipaketi maksumus on 83€
Leides meid Dr Simeonsi dieedi läbinud inimese kaudu, on paketi hind 75€.
Esimese dieediringi läbinutele on järgmine dieediring ainult 50€
Meie webinari ja vestlusringi raames on paketi hind esmastele liitujatele 75€

Dr Simeonsi dieedi juhendit on võimalik osta ka Apollost ja Rahva Raamatust!
http://www.rahvaraamat.ee/p/dr-simeonsi-dieet/707180/et?isbn=9789949381753
http://www.apollo.ee/dr-simeonsi-dieet.html

Aire
Tervist, rõõmu ja ilu soovides

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant ja toitumisnõustaja
Telefon: +372 513 4243
aire.kangsep@simeonsidieet.ee
www.simeonsidieet.ee
facebook.com/simeonsidieet

 

Comments are closed.