Töö juures saledaks ja tervislikuks!

Paneb mõtlema, et oleme päris palju oma ärkveloleku ajast töö juures. Olgu see siis kontor, ladu, pood, kool jpm. Seetõttu on väga oluline ka väljaspool kodu mõelda tervislikule toitumisele ja läbi selle kaalu säilitamisele. Tervise Arengu Instituut on kokku kogunud parimad praktikad ja lisanud päris palju nutikaid ideid, et ka siin koos kolleegidega tervislikke eluviise harrastada. Siin peetakse oluliseks köögi- ja juurviljade osatähtsuse suurendamist.

Allikas: Tervise Arengu Instituut

Miks on köögi- ja juurviljade osatähtsuse suurendamine oluline?

Köögi- ja juurviljad sisaldavad palju vett, kiudaineid, vitamiine, mineraalaineid ja bioaktiivseid ühendeid, kuid vähe rasvu ning annavad suhteliselt vähe energiat, mistõttu aitavad kehakaalu kontrolli all hoida.

Nendes leiduvad ained on kasulikud luude, hammaste ja igemete, naha ja silmade tervisele, aitavad hoida mälu toonuses, soodustavad seedimist, toetavad immuunsüsteemi, mõjutavad vere kolesteroolitaset, aitavad alandada vererõhku ja omavad antibakteriaalseid omadusi.

Köögi- ja juurviljades on parim vitamiinide, mineraalainete ja antioksüdantide vahekord, millist ei taga ükski toidulisand.

Oma kogemusest võin öelda, et esmalt vaadatakse päris võõrastavalt, kui tavapäraste võileibade mugimise asemel imemaitsva, värvilise ja toitva salati kolleegide silme all paari minutiga valmis teed. Lisaks on tore olla järgnevatel päevadel huviobjekt, kus kõik puhkeruumi tulijad esmalt su toiduvaliku üle vaatavad, küsides: “Aga mis sa täna sööd?” :). Samas eeskuju on nakkav ja mõne aja pärast on juba mitmeid kaasalööjaid, kes soovivad pigem täisväärtuslikku toitu süüa, kui toidulaadsete söökidega õhtuni vastu pidada.

Mulle meeldib, et artiklisse on välja toodud mõningane võistlusmoment, mis meil päris tihti välja lööb. Enda välimuse ja tervise parandamise nimel teha võistlus, see on ju igati tervitatav. Kutsun ka teid üles enda töökohas läbi viima väikest muutust tervislikkuse poole!

Mulle tuli küll tuhin peale ise midagi ette võtta – sageli on just see tunne, et lepime paratamatusega, nii lihtsalt on. Enamasti ei pane tähelegi, et kui mind see häirib, et koosolekutel on küpsise ja kommivaagnad, siis on ju minu võimuses ka seda muuta. Lisan enda lubaduse – järgmisel koosolekul (mis on esmaspäeva hommikul kell 8.30) toon enda poolt midagi tervislikku lauale. Enamasti on seal kommivaagen ja kui me näljast nõrkedes 11 paiku koosolekut lõpetame, on see kahtlaselt tühjaks saanud, sest kõigil on nälg suur ja nii lihtne on see maius märkamatult ära süüa. Postitasin enda algatuse meie Facebook’i gruppi, tulge vaatama!

Ootan ka teie mõtteid. Kes on nii julge, et minu väljakutse vastu võtta?

Sooja kevade algust, palju päikest ja kerget olemist!

Meeli Rannastu
kogemusnõustaja
meeli.rannastu@simeonsidieet.ee

Comments are closed.