Mis on parim aeg salenemiseks?

Kevad on parim aeg salenemiseks

Kuidas võib aastaaeg kõhnumisprotsessi mõjutada? Poola Silesia Meditsiini Ülikooli füsioloogide 3-aastane uurimustöö tõestas, et nii aastaaeg kui ka emotsionaalne seisund mõjutavad väga tugevalt inimese salenemist.

Suurem osa inimesi arvavad, et suvi on parim aeg salenemiseks, sest siis on palju värskeid köögivilju, marju ja puuvilju ning inimene ei taha siis sooja ilma tõttu süüa rasket toitu (rasvast, praetud).

Silesia Meditsiini Ülikooli füsioloogide poolt läbi viidud uurimuses osales 146 rasvunud naist. Uuringus leidis kinnitust asjaolu, et kõige lihtsam on saleneda kevadel ning kõige keerulisem on saleneda talvel.

„Kevadel meie organism ergutub koos loodusega, – räägib Rimma Moisenko, meditsiiniteaduste kandidaat ja dietoloog – kiirenevad ainevahetuslikud protsessid, aktiivselt toodetakse kehas endorfiine, st õnnehormoone. Teil on hea tuju, julged plaanid, te olete oma jõudluses kindlam.“.

Veel huvitavam on see asjaolu, et kehakaalu kasvu soodustavate hormoonide tase hakkab vähenema niikui kevadel ilm soojeneb. Näiteks sellise hormooni nagu kortisooli tase ka langeb ja kortisool vastutab just kõhupiirkonda ladestuva varurasva kogunemise eest. Peale selle, selliste hormoonide nagu serotoniini ja testosterooni (heaoluhormoonid, mis soodustavad salenemist) tasemed ilmade soojenedes kevadel tõusevad.

Testosteroon tavaliselt aitab suurendada lihaskudet ja vähendab rasva juurde tekkimist. Testosterooni tase on inimesel kõrgem suvekuudel ja varasügisel. Kuigi serotoniin pole otseselt seotud salenemisega, siis selle hormooni puudus viib halva tujuni, eriti talvel. Siis me püüame oma tuju tõsta magusaga, mis aitab serotoniini taset tõsta. Seetõttu ongi külmal ajal väga lihtne dieedi ajal liabastuda ning süüa sobimatut (näiteks magusat)!

Lisaks kõigele muule, maist augustini me oleme palju aktiivsemad kui novembrist  veebruarini. See soodustab ka salenemist. Me püüame mitte kohapeal istuda, püüame jalutada, püüame nautida sooja kevadpäikest ja tärkavat loodust. See kõik aitab meil kiiremini lahti saada liigsetest kilodest.

Miks on talv halb aeg salenemiseks?

Ameeriklased viisid läbi ühe huvitava uuringu, mille käigus leiti, et külmal aastaajal kohvikute ja restoranide külastajad tellivad palju kaloririkkamat toitu, rohkem jahutooteid ning rohkem magusat. Samas suvel need inimesed tellivad pigem enam salateid, puuvilju ja puuviljamahla. Nii et mõistame, miks on paljudel talvisel ajal kolesterooli tase normist kõrgem.

Muidugi võib salenemisega alustada ka talvel, kuid ei tasu oodata kiireid tulemusi. Talvel on keha peamine ülesanne luua kaitset külma eest.

„Nahaalune rasvkude (struktuurrasv ehk rakurasv ehk ehituslik rasv, millest järgmine kiht on juba liigne rasv ehk varurasv) aitab hoida sooja, seetõttu ilma võitluseta keha sellest rasvahulgast mittemidagi ära ei taha anda, selgitab Rimma Moisenko. Ta jätkab, et ainevahetuslikud protsessid on külmal ajal aeglasemad.

Milline emotsionaalne seisund aitab kaasa salenemisele?

Salenemisele aitab kaasa armumine, positiivne meeleolu.

Kuna salenemine võib esile kutsuda teinekord ka stressi, siis arvestage sellega, et igasugune negatiivsus ja muretsemine pidurdab kaalulangetamist. Eelkõige sellepärast, et keha hakkab kinni hoidma vett. Kuid võib ka juhtuda, et närvilises pingeolukorras inimene sööb hoopis midagi, mis ei käi kokku tema dieediga.

Seega dieeti toetab heaolutunne nii kodus kui ka tööl.

Kogu eelnev räägib selle kasuks, et saleneda kevadel, sest tärkavat loodust imetledes meil on südames soe ja kehas meeldiv tunne. Kevadel on väga lihtne vaimustuda! Rimma Moisenko väidab, et need kes armuvad, kaotavad kiiresti oma liigse kehakaalu.

Milline emotsionaalne seisund takistab salenemist?

Negatiivsed tunded: solvumine, viha, depressioon.

Kuigi nende tunnetega on raske teha dieeti, siis ikkagi ei maksa ennast unarusse jätta!

On vaja tegeleda ka oma tunnetega!


Kas dr Simeonsi dieedi jaoks on ka vaja aega valida?

Kindlasti on vaja aega valida oma elutempo järgi ja tervisliku seisundi järgi, kuid dr Simeonsi dieedi tulemusi ei mõjuta aastaaeg!!! Kas tahate teada miks?

Palun tulge teisipäeval, 12.mail. kell 18.30 Tartus Terviselaekasse loeng-vestlusringi, kus räägime:

  • Mis kasu on dr Simeonsi dieedist?
  • Miks dr Simeonsi dieet pole kahjulik?
  • Kuidas dr Simeonsi dieet parandab tervist?
  • Dr Simeonsi dieedi olemus ja lihtne läbitavus?

Vastavalt kliendi vajadusele on kättesaadav konsultandi igapäevane tugi!

Teil on võimalik juba juunis olla ilusamas vormis!

Asume Tartus aadressil Struve 4, II korrusel. See on kohe Tartu ülikooli raamatukogu peasissekäigu vastas asuv heleroheline puumaja (teater Vanemuine lähedal).

Loeng-vestlusringis on soodushind paketile, sest korraga on osalemas rohkem kui 3 inimest.


 Kas soovite tellida toitumine pakett kohe?
Tellige siit


Rõõmsat kevade jätku teile kõigile!
Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant
Telefon: 513 4243
www.simeonsidieet.ee
facebook.com/simeonsidieet

Comments are closed.