Mis on bioloogiliselt omastatav vesi?

See on vesi, mis tekib organismis pärast seda, kui organism on selle “ära seedinud”. Ühtedel andmetel kulutame selleks 80% oma energiast, kusjuures ainuüksi vee struktureertimiseks kulutab keha 25 kcal/l.

BIOKEEMILISELT PUHAS

Organismi raskkudevahelist vett puhastab lümf, väljutades toksiine läbi eritusorganite (neerud, soolestik, kopsud, nahk). Mida “määrdunum” on sissejoodav vesi, seda rohkem energiat selle puhastamiseks kulub ja seda suurem on tõenäosus, et meie rakkudevaheline vedelik, milles “ujuvad” rakud nagu kalad akvaariumis, muutub “solgi-neevaks”. Organismi mürgistumise neli esimest astet hõlmavadki koevedeliku saastumist. Seejärel tungivad toksiinid juba ka rakku ja algab rakkude mürgistamine, viies raskete krooniliste haigusteni.

KUIDAS PUHASTADA?

Kasutagem selleks veepuhastit (vahetades selle filtreid õigeaegselt) või asetagem vesi teraspotis sügavkülma ja seejärel peskem sellest kuuma veega välja keskmine ülemine lehterjas sogane osa, kuhu on kuhjunud vee “mustus”, ülejäänud jää on kirkalt läbipaistav. Uhtugem üle ka potist kättesaadava jääkamaka pealiskiht, millesse kuhjub nn raske vee kristalle. Külmutamine-sulatamine taastab ka puhastunud veeosa “baasinformatsiooni” (nagu aurumine – kondenseeruminegi).

Väga hästi puhastab vett toksiinidest ja haigustekitajatest ŠUNGIIT. Hääks veepuhastiks on ka KORALLILIIV, mis puhastab vett mitu korda paremini kui aktiivsüsi – kloorist, raskemetallide sooladest, orgaanikast.

Võib kasutada ka destilleeritud vett, seda nõrgalt mineraliseerides šungiidi ja koralliliivaga.

LEELISENE

Sest meie kehavedelikud (v.a. maohape ja uriin) on leelisised (keskmine pH 7,4-7,5; sh veri 7,35-7,43). Kraanivee pH on tavaliselt 7.0 – 7.2.

Vett leelistavad muuhulgas söögisooda, söögisool, sidrun, laimi, kurk jt leeliselist jääki andvad toiduained. Korallivesi, mis tekib asetades 1 g-se pakikese 1,5 l vette, annab pH ca 8,5, langedes alles ööpäevaga 7,2 peale. Kui süüa happelist jääki andvat toitu ja juua happelist või neutraalset vett, on organism sunnitud selle leelistamiseks kulutama organites (luudes, hammastes, lihastes, ajus jm) olevat Ca, Mg, K ja Na, tulemuseks muuhulgas luudehõrenemine – osteoporoos.

STRUKTUREERITUD

95% meie kehaveest on struktureeritud, olles ainult sellisena “kasutuskõlblik”. “Struktuur” tähendab väikesi (kuni kuus veemolekuli) ja korrapäraseid klastreid, mis mahuvad hästi läbi rakumembraani, meid tõeliselt “jootes”.

Suurepäraselt struktureerib vett šungiit. Hästi teeb seda ka koralliliiv.

NÕRGALT MINERALISEERITUD

Hea mineraliseerija olemasolul võib lähtealusena kasutada ka destvett. Liiga kare vesi tekitab meis anorgaaniliste mineraalide osas “katlakivi” – mida on võimalik suurel määral kõrvaldada vee keetmisega. Aga jooma peaks orgaaniliste ehk kergesti omastatavate mineraalidega vett, eriti kui need mineraalid on kolloid- või ioonilisel kujul.

Mägilased joovad mäestikumineraalidest küllastunud liustike sulavee “jääpiima”, mis sisaldab ligi 80 mikro- ja makroelementi meile kõige paremini omastataval (98%) kujul. Maailma pikima elueaga elanikkonnaga (95-100 a) Okinava saarte Sango korall rikastab vett 69 ioniseeriva mineraalainega, millest 35% on hästiomastatav korallkaltsium.

Veel kaasaegseid vahendeid vee vääristamiseks siin: https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?205263


Nüüd saab osta 2€ eest vautšeri (mis võimaldab soetada meie dieedipaketi 70€-ga) siit:

https://www.minuvalik.ee/ee/deal/1681877429/ (salenemise programm)
https://www.minuvalik.ee/ee/deal/3563047344/ (täielik juhend)


Tartus on meil ka augustis loeng-vestlusringid
kаhel järjestikusel kolmapäeval:

19. ja 26. 08 kell 18.30 on vestlusring
Dr Simeonsi dieedi teemadel.

Kohapeal liitujatele on soodushind!

Palun tulge kolmapäeval, 19. või 26. augustil, kell 18.30 Tartus Terviselaekasse loeng-vestlusringi, kus räägime:

  • Mis kasu on dr Simeonsi dieedist?
  • Miks dr Simeonsi dieet pole kahjulik tervisele?
  • Kuidas dr Simeonsi dieet parandab tervist?
  • Dr Simeonsi dieedi olemus ja lihtne läbitavus.
  • Dr Simeonsi dieet sobib ka diabeetikule ning erinevatele muid kroonilisi haigusi põdevatele inimestele! Käime läbi haigused, millega saab meie dieeti teha.
  • Vastavalt kliendi vajadusele on kättesaadav konsultandi igapäevane tugi!

Vestlusringi on oodatud kõik huvilised ja juba dieedi tegijad. Käsileme ka kõiki neid küsimusi, mis meie dieedi raames Teid huvitavad.

Vestlusringist osavõtt on TASUTA!

Teil on võimalik juba septembris olla ilusamas vormis!

Asume Tartus aadressil Struve 4, II korrusel.

See on kohe Tartu ülikooli raamatukogu peasissekäigu vastas asuv heleroheline puumaja (teater Vanemuine lähedal). Palun helistage mulle kui ei leia asukohta!

Palun registreeruge minu meilile või telefonile

Rõõmsat suve jätku teile kõigile! Kohtumiseni!

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant
Telefon: 513 4243
Facebook.com/SimeonsiDieet

Comments are closed.