Mille poolest on kasulik hapukapsas?

Mõni armastab ja sööb hapukapsast kilode kaupa, mõnel aga läheb süda pahaks ainuüksi hapukapsa lõhna peale. Meie vanaemad keetsid hapukapsast suppi, sakslased isegi hautavad seda. Milline aga ka meie suhtumine sellesse tootesse poleks: hapukapsas on väga kasulik. Mille poolest? Kohe saame teada.

Hapukapsas on unikaalne askorbiinhappe (üks loodusliku C-vitamiini vorm) allikas. Kui süüa vaid 200 g päevas hapukapsast, siis see katab ära meie päevase C-vitamiini vajaduse. On laialdaselt teada, et juba vanast ajast on hapukapsas Venemaal väga lugupeetud: igas aidas seisis mitu tünni seda haput maiust. Hapukapsas ja leotatud (eelnevalt kuivatatud) õunad päästsid inimesi pika Venemaa talve ajal vitamiinide puudusest.

Kooskõlas vene traditsiooniga, tarvitatakse kapsast koos keedukartuliga või lisatakse hapukapsast supile, kus on eelnevalt kondiga liha (hapukapsasupp). Saksamaal antakse hapukapsast liha ja/või suitsuviinerite juurde garneeringuks. Kus me ka ei elaks, ja millist kööki ka ei eelistaks, palun jätame meelde olulise reegli – hapukapsas on parim lisand lihatoitudele. Hapukapsas on B6 – vitamiin, mis aitab palju paremini meie kehal omistada valku. Samuti on hapukapsas C-vitamiin, mis aitab toota seedeensüüme, et lagundada liha seedeprotsessis.

Miks vene neiud on alati olnud kuulsad oma pikkade patsidega? Hapukapsas on mänginud selles väga olulist rolli: see sisaldab nikotiinhapet, mis annab juustele läike ja küüntele tugevuse.

Hapukapsa väga oluliseks positiivseks omaduseks on see, et ta kaitseb inimest külmetamise eest ja tõstab inimese immuunsust loomulikul teel. Võib-olla just sel põhjusel on juba vanast ajast Venemaa noormehed olnud kuulsad kui terved, tugevad mehed, keda ei võtnud ükski viirus või haigus?

Neile inimestele, kellel on probleem seedetraktiga, on tähtis teada veel ühte hapukapsa positiivset toimet. Hapukapsas normaliseerib seedetrakti mikrofloorat (st aitab paljuneda headel, meile vajalikel bakteritel), kiirendab toidu seedimise protsessi, ja samuti on hapukapsa söömine maohaavade ning kaksteistsõrmiksoole haavade ennetamise profülaktikaks väga hea.

Naised, ning kõik, kes jälgivad oma kaalunumbrit, lihtsalt peavad lülitama oma menüüsse pika ajaloolise taustaga hapukapsa. See on väga madalakaloriline toode, selles on isegi vähem kaloreid kui tema „toores sugulases“ peakapsas. Samuti on hapukapsas eriline element – tartroonhape, mis takistab süsivesikute rasvaks muutumist. Selle kõigega aitab hapukapsas talvel säilitada inimesel normaalkaalunumbrit ning kaalus mitte juurde võtta. Samuti aitab hapukapsas kaalust alla võtta ja see on eriti oluline detsembris peetavaid pühi silmas pidades.

Me oleme välja selgitanud, et hapukapsas on kohustuslik toode talvisel söögilaual. Kui te eriti ei armasta hapukapsast – proovige erinevaid variante. Temast valmistatakse väga palju erinevaid sööke ja mõni neist ikka maitseb teile.

Rõõmsat, tervisest ja ilust pakatavat detsembrit teile kõigile

Dr Simeonsi dieedi meeskond
Võtke kuni 15 kg kaalust alla 40 päevaga
www.simeonsidieet.ee/order-package


Kas sa ka tahad teada:

Kuidas 40 Päevaga Kiiresti ja Tõhusalt
Kuni 15 kg Kaalust Alla Võtta
Ning Säilitada Saavutatud Kaal Kogu Eluks?

Kuidas 40 Päevaga Kiiresti ja Tõhusalt Kuni 15 kg Kaalust Alla Võtta


 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*