Aitamine on liim, mis liidab inimesed

Berkeley, California Ülikool. Avastasin ülikooli lehte lugedes, et on olemas terve teadusharu – Sisuka elu teadus  (The Science of a Meaningful Life). Millest nad räägivad? Leidsin sealt järgneva, mille üle järele mõelda:

Üha rohkem on tõendeid, et altruism (isetu käitumine, omakasupüüdmatus) teeb inimesele head – teiste aitamisest, annetamisest ja vabatahtlikust tööst saab heategija ise väga suurt kasu. See avaldub nii paremas tujus, pikemas elueas kui ka maine paranemises.

Pikka aega valitses teooria, mille kohaselt seisneb evolutsioon pidevas võitluses ning seetõttu on iga inimene egoistlik. Nüüd kogub aga populaarsust lähenemine, et inimeste esimeseks impulsiks on siiski võistlemise asemel koostööd teha. Isegi mudilastel on soov spontaanselt hädalisi aidata ning ka loomariigi esindajad, näiteks primaadid on altruismiks võimelised.

Evolutsiooni uurivad teadlased spekuleerivad, et altruism on meisse selle pärast nii sügavalt juurdunud, et teiste aitamine ja koostöö aitab meie liigil säilida. Heategude tegemisel aktiveeruvad meie ajus samad osad, mis näiteks šokolaadi söömisel või seksimisel.

See ei tähenda, et altruism meile iseloomulikum oleks kui egoism, vaid seda, et inimesel on sügavad põhjused mõlemal viisil käitumiseks. Hea on aga teada, et head inimesed ei lõpeta sugugi viimastena, lausa vastupidi!!!

7 põhjust, miks isetult käituda:

  • Altruism teeb õnnelikuks. Uurijad on leidnud, et inimesed kogevad pärast teiste aitamist õnnetunnet ning see peegeldub ka meie bioloogias – heategevus aktiveerib mõnu, sotsiaalsete sidemete ja usaldusega seostatavaid ajupiirkondi. Isetu käitumine võib vallandada ajus ka endorfiine, mis tekitab omalaadse “abistaja joobe”.
  • Altruism on tervisele kasulik. Inimesed, kes käivad vabatahtlikuks, tunnevad vähem valusid, neil on parem füüsiline tervus ning vähem depressiooni. Vanemaealistel, kes regulaarselt teisi abistavad, on oluliselt väiksem risk surra. Uurija Stephen Post on raporteerinud, et altruism parandab isegi krooniliste haiguste all kannatavate inimeste tervist.
  • Altruism võib ka otsest tulu tuua. Uuringutes on välja toodud, et isetult käituvad inimesed saavad tihti oma panuse eest hüvitist, sest teised tunnevad, et nende lahkuse eest tuleb tasuda. Ka firmad võidavad annetamisest, sest see annab firmale teiste silmis väärtust juurde. Ka loomariigis on nii, et koostööaltid loomad on produktiivsemad ja püsivad kauem elus.
  • Altruism on hea armuelule. Uurija David Buss uuris rohkem kui 10 000 inimest 37 erinevast kultuurist ja leidis, et lahkus oli kõige universaalsem omadus, mida kaaslase juures otsiti.
  • Altruism aitab võidelda sõltuvuse vastu. Uuringud on näidanud, et sõltlased, kes teisi aitavad, isegi väiksel määral, suurendavad oluliselt oma võimalusi kaine püsida.
  • Altruism parandab sotsiaalseid suhteid. Kui me anname midagi teistele, siis tunnevad nad ennast meile lähemal ning ka meie neile lähemal. See paneb aga üksteisesse paremini suhtuma ning tekitab sotsiaalset sidusust ja koostööd.
  • Altruism on nakkav. Kui me anname, siis ei aita me vaid annetuse saajat, vaid anname head eeskuju ka teistele. On kindlaks tehtud, et head tehes saame me mõjutada tosinaid või isegi sadu inimesi, keda me isegi kunagi kohanud pole.

http://greatergood.berkeley.edu/topic/altruism/definition#what_is

KUTSUME SIND AITAMA TEISI INIMESI!

Järgnevalt lingilt on võimalik lugeda tigimustest, mis võimaldavad lisaks inimese aitamisele ka teenida raha.

Kahtlemata on Dr Simeonsi dieet aidanud juba tuhandeid inimesi parema tervise juurde, millega kaasneb ka ilusam väljanägemine. Kindlasti on meie kõigi tutvusringkondades veelgi inimesi, kelle elukvaliteedi parandamisele aitab kaasa just Dr Simeonsi dieet. Kui tekib huvi teha koostööd, siis võtke julgesti meiega ühendust!

http://support.simeonsidieet.ee/partners

Kõikidel inimestel, kes järgivad reegleid ja kes teevad koostööd oma konsultandiga, õnnestub dr Siemeonsi dieet ja nad kaotavad 8-15 kg oma varurasva arvelt 40 päevaga.


Meile saadetakse sageli edulugusid. Lisan siia ühe värske loo:

„Tere!

Olen nüüd edukalt läbinud Dr. Simeonsi dieedi. Kõikidest võimalikest dieetidest on see olnud minu puhul kõige efektiivseim. Olen 156 cm pikk ning dieedi alguses kaalusin 85,7 kg. Mida on ilmselgelt minu pikkuse kohta liiga palju. Kuna kaks mu tuttavat olid juba dr. Simeonsi dieedi edukalt läbinud, siis otsustasin ka proovida.Tulemusi oli näha väga kiiresti ning kuigi kohati oli dieet ka raske, sest vaatamata sellele, et jälgisin vägagi täpselt kõiki juhiseid, ei tahtnud kaal alati langeda. Kuid jonni ma ei jätnud ning otsustasin juba alguses, et kui ma seda juba alustasin siis tulgu mis tuleb ja olgu mis on, aga lõpuni ma selle asja teen. Lõpp tulemuseks oli -9,2 kg. Mis oli küll vähem kui ma soovisin kui võrreldes algse kaaluga, siiski saavutus. Kaalu asusin säilitama 76,5 kg pealt. Kuid isegi rohkem sellest -9,2 kg, meeldis mulle kaotatud sentimeetrid. Riided, mis olid viimase paari aastaga kitsaks jäänud, mahtusid nüüd jälle selga :D. Ja olid isegi suured! Kaal on ka peale dieeti kenasti säilinud. Kõigub natuke lubatud piirides, aga üldiselt püsib seal kus lubatud on. Kavatsen peatselt teha veel ühe ringi seda dieeti ning oma kaalu vähendada veelgi.

Tervitades,
Katri“


Juhul kui olete ülekaaluline, siis saate parandada oma tervist kaalu vähendamise abil.

Meie soovitame siinjuures loomulikult dr Simeonsi dieeti, kus kaalunumbri vähendamine käib varurasva arvelt!

Meie dieedipakett koosneb:

  • Interaktiivne juhend, päevik, foorum
  • Looduslikud graanulid Biolit, Eestis registreeritud toidulisand
  • Dieedikonsultandi tugi vastavalt kliendi vajadusele

Rõõmsat, tervisest ja ilust pakatavat kevade jätku teile kõigile!

Aire Kängsep
Dr Simeonsi dieedi konsultant
Telefon: 513 4243
www.simeonsidieet.ee
facebook/simeonsidieet

Comments are closed.